1/8 finala Kupa UEFA: RSC Anderlecht - Bayern M. 0-5

RSC Anderlecht:   Zitka - Wasilewski, Pareja, Juhasz, Van Damme - Chatelle (Hassan 62), Biglia, Bousouffa - Gillet, Polak - Serhat (Goor 70)

Bayern Munchen:   Rensing - Sagnol, Demichelis, Van Buyten, Lahm - Van Bommel, Ottl - Altintop (Sosa 58), Schweinsteiger (Ribéry 46), Podolski - Toni (Klose 46)

Otali na klupi:   Kraft, Lell, Breno, Kroos, Klose

Gledalaca:   21,500 (maksimalno)

Golovi:   0-1 Altintop (9), 0-2 Toni (45), 0-3 Podolski (57), 0-4 Klose (67), 0-5 Ribéry (86)

Žuti kartoni:   Gillet / Toni, Sosa

2 žuta/crveni:   Wasilewski (43)

U prvoj utakmici osmine finala Kupa Uefe, Bayern je u Bruxellesu pomalo iznenađujuće deklasirao Anderlecht s 5-0 i praktički već osigurao plasman u četvrtfinale.

Nakon što su Bavarci poveli u 9. minuti vrlo lijepim golom Hamita Altintopa, ključni trenutak utakmice zbio se u 44. minuti. Nakon jednog zračnog duela između Luce Tonija i Anderlechtovog braniča Marcina Wasilewskog, portugalski sudija Benquerença je odlučio obojicu sakncionirati javnom opomenom, žutim kartonom.

No, Wasilewski je samo dvije minute ranije već dobio žuti karton, pa mu je sudija pokazao crveni, čini se prestrogo, dok je Toni dobio žuti karton. Italijanski napadač je samo dvije minute kasnije pogodio iz vrlo teške pozicije, dosta iskosa s desne strane, pa je ekipa trenera Ottmara Hitzfelda u svlačionicu krenula s vodstvom 2-0.

U nastavku je Bayern postigao još tri pogotka, a strijelci su bili Podolski (57.), Klose (67.) i Ribery (86.). Protiv prorijeđene odbrane belgijskog sastava, mogli su gosti postići i još koji pogodak. No, jasno je da im je i 5-0 i više nego dovoljna garancija za prolaz u četvrtfinale uoči uzvrata u Münchenu 12. ožujka, koji će biti samo formalnost.